CERESIT СМ-14 Elastic Universal Еластична клеюча суміш для плитки, 25 кг

Швидкотужавіюча розчинна суміш для виконання облицовочныхработ всередині і зовні будівель

Властивості

  • швидкотужавіюча (технологічне пересування по покладеній облицовкеи розшивка швів можливі через 3 години)
  • дозволяє прискорити темпи виконання робіт
  • зручна і проста в застосуванні
  • водостійка
  • морозостійка
  • екологічно безпечна

Область застосування

Швидкотвердіючий клей Ceresit CM 14 призначена для облицовкибетонных, цегляних, цементно-піщаних або цементно-вапняних поверхонь плиткойиз кераміки та штучного каменю, розміром не більше 30 х30 см. Суміш Ceresit CM 14 применяетсяпо міцним недеформованим основам на стінах і підлогах в житлово-цивільному ипромышленном будівництві, всередині і зовні будинків.

Завдяки швидкому набору міцності розчинова суміш особенноудобна для прискореного облицювання. Незамінна при виконанні облицювальних робіт вкоридорах, переходах і інших приміщеннях. При облицюванні деформівних основанийнеобходимо використовувати суміші Ceresit CM 17 або Ceresit CC83. Для укладання плитки з мармуру і світлого вапняку рекомендується применятьсмесь Ceresit CM 115.

Підготовка підстави

Підготовка основи здійснюється згідно СНиП 3.04.01-87и ДБН Ст. 2.6-22-2001. Основа повинна бути сухою і міцною, без видимих руйнувань.Перед застосуванням розчинової суміші підстава очищається від пилу, напливів, масляныхпятен та інших речовин, що зменшують адгезію розчину

до основи. Всі нерівності і неміцні ділянки основи следуетудалить, а потім вирівняти розчинною сумішшю Ceresit CM 14. Нерівності стін більше20 мм выровнятьсмесью Ceresit CT 29за два або більше шарів. Гіпсові основи, а також основи з високим водопоглинанням(гігроскопічністю) попередньо заґрунтувати ґрунтовкою Ceresit CT 17. Підстави полас великими нерівностями необхідно за 24 години вирівняти матеріалами групи CeresitCN.

Виконання робіт

Суху суміш розчинити чистою водою (температура від +15 до +20°)з розрахунку 0,26—0,28 л води на1кг сухої суміші і перемішати до отримання однорідної массыбез грудок за допомогою низькообертового дриля з насадкою або за допомогою мішалки. Затемрастворную суміш витримати 2 хвилини, після чого знову перемішати. Использованиерастворной суміші можливо протягом 30 хвилин. Приготовлену розчинову суміш тонкимслоем за допомогою лопатки, шпателя або терки нанести на облицювальну поверхностьи вирівняти зубчастою теркою або шпателем. Укласти плитки на нанесену растворнуюсмесь і притиснути. Плитки попередньо не замочувати! Максимальна товщина растворнойсмеси під плиткою не повинна перевищувати10 мм.

Зубці повинні мати квадратну форму і відповідати размеруплиток (наприклад, при розмірі плиток 15 х15 см ширина і глибина зуба повинні бути6 ммпри розмірі плиток 30 х30 см10 мм).

Не рекомендується укладати плитки в стик без шва. Ширина швамежду плитками не повинна бути менше2 мм. Установка прокладок між плитками для обеспеченияодинаковой ширини шва не потрібно, так як укладені на стінах плитки не сповзають.

При нормальних кліматичних умовах (температура +20° С і относительнаявлажность повітря 60%) плитку необхідно укласти не пізніше 10 хвилин після нанесениярастворной суміші на основу. У літній період і вітряну погоду при выполненииработ зовні будівель час укладання скорочується до 5 хвилин. Протягом 10 хвилин послеукладки плитки на основу можна коригувати положення. Залишки растворнойсмеси необхідно видалити за допомогою води до її затвердіння. В нормальних условияхрасшивку слід проводити через 3 годин. Для заповнення швів применяютсяматериалы групи Ceresit CE.

Примітка

Роботи слід виконувати при температурі основи від +5°С до+30°С. Всі вищевикладені рекомендації ефективні при температурі +20° С і относительнойвлажности повітря 60%. В інших умовах час окоркованія, схоплювання і твердениярастворной суміші може змінитися. Суміш Ceresit CM 14 містить цемент і при взаимодействиис водою дає лужну реакцію, тому під час роботи необхідно берегти очі икожу. У випадку попадання розчинової суміші в очі слід негайно промити ихводой і звернутися за допомогою до лікаря.

Рекомендації

При облицюванні підлог і гігроскопічних основ оптимальна пропорцияводы береться з розрахунку7 літрівна25 кгклейової суміші.

На підставах з деформаційними швами останні необхідно дублироватьи в облицюванні з подальшим закладенням швів еластичними герметиками.

При виконанні робіт зовні будівель для кріплення плиток применяетсякомбинированный метод: розчинна суміш наноситься на основу товщиною, соответствующейразмерам зубця терки, і на плитку товщиною до1 мм, покриваючи всю поверхностьравномерно.

Для кріплення плиток на підставах, не зазначених у цьому техническомописании, слід застосовувати інші суміші або мастики груп Ceresit CM або CeresitCU. У випадку використання матеріалу в умовах, не розглянутих у даному техническомописании, слід самостійно провести пробні випробування або звернутися за советомк виробнику.

Упаковка

Клей Ceresit CM 14 фасується в мішки по25 кг.

Термін зберігання

У фірмовій герметичній упаковці в сухих приміщеннях 12 месяцевот дати виготовлення, зазначеної на упаковці.

Технічні характеристики

Склад:

цемент з мінеральними наповнювачами та полімерними добавками

Витрата води для приготування

розчинової суміші:

0,26—0,28 л води на1 кг Ceresit CM 14

Час використання розчинової суміші:

30 хвилин

Відкритий час:

10 хвилин

Час коригування:

до 10 хвилин

Температура основи:

від +5 до +30°С

Сповзання плитки:

не більше0,5 мм

Розшивання швів:

через 3 години

Адгезія розчину до бетонних підстав, експлуатованих в сухих вологих умовах, не менш:

0,5 Н/мм2

Температура експлуатації:

від -50 до +70°З

Витрата розчинної суміші:

від 2,0 до 4,2 кг/м2 (в залежності від розміру зубців та неровностиоснования)

Витрата води та емульсії для приготування розчинової суміші:

0,2 лводи на0,08 лCeresit CC 83 на1 кг Ceresit CM 14

Витрата в залежності від розміру плитки

Плитка, см

Розмір сторони квадратного зубця терки, мм

Витрата продукту, кг/м2

менш 5x5

3

1,8

від 5x5 до 10x10

4

2,4

від 10x10 до 20x20

6

3,6

від 20x20 до 30x30

8

4,8

від 30x30 до 40x40

10

6

40x40

12

7,2

Ще не було питань.